Vítejte v našem eshopu!

Předpokladem pevného zdraví je dobré trávení. Aby byl člověk zdravý a měl dostatek energie, musí mu dobře fungovat trávicí systém a vylučování. Poruchy trávení jsou základem většiny onemocnění a jejich příznaků, poněvadž zažívací potíže podporují růst mikroforem a z toho vyplývající vznik toxinů. Je to bludný kruh: přemnožení kvasinek, nižších hub a plísní přispívá ke špatnému trávení. Narušené trávení podněcuje překyselení celého organismu. Opakované nebo chronické poruchy zažívání jsou nebezpečné, protože postupně vedou k funkčnímu poškození střev, které často probíhá nepozorovaně a nakonec se může projevit jako závažné onemocnění a např. rakovina střev!

Trávicí systém funguje za normálních okolností hladce a účelně. Je velice odolný. Jenomže my neustále přetěžujeme zažívací soustavu nekvalitní stravou neobsahující důležité živiny (nehledě na stres, v němž většina z nás žije), nedostatkem kvalitní pitné vody. Tím přispíváme k překyselení organismu a přemnožení mikrofonem.

„PŘÁTELSKÉ“ BAKTERIE – PROBIOTIKA Další důležitou součástí trávicího ústrojí člověka, je osídlení velkým množstvím baterií a dalších mikroforem. Přátelské bakterie známé jako PROBIOTIKA, žiji v organismu a pomáhají udržovat dobrý zdravotní stav. Jsou nepostradatelné – nezbytné nejen pro zdraví a pro život takový.

INFORMACE

Probiotika udržují celistvost střevní stěny a vnitřního prostředí. Připravují potravu na vstřebávání živin. Podílejí se na optimální době průchodu natrávené potravy trávicím traktem, která umožňuje maximální vstřebávání živin a zároveň rychlé vyloučení odpadních látek. Probiotika vyměšují řadu příznivých látek včetně přirozených antiseptik, tedy kyseliny mléčné a acidofilinu, které rovněž napomáhají trávení. Produkují také vitaminy – téměř všechny vitaminy řady B včetně kyseliny nikotinové a biotinu, vitaminu B6, B12 a kyseliny listové a přeměňují jeden vitamin B v druhý. Za určitých okolností vytvářejí též vitamin K.

Chrání organismus před choroboplodnými zárodky. Při náležitém složení střevní mikroflóry neonemocníte dokonce ani při nákaze salmonelou a je téměř nemožné chytit „kvasinkovou infekci“. Probiotika neutralizují toxiny a brání jejich vstřebávání do těla. Zastávají ještě jeden důležitý úkol: omezují škodlivé bakterie a další mikroformy a brání jejich přemnožení. Ve zdravém, vyváženém trávicím systému člověka by se měly nacházet 1,5 – 2 kilogramy probiotik. Bohužel odhady ukazují, že střeva většiny lidí osidluje sotva 25 % tohoto normálního množství.

Živočišné produkty a průmyslově zpracované potraviny, přijímání chemických včetně volně prodejných léčiv, přejídání a nadměrný stres jakéhokoli typu narušuje, oslabuje kolonie probiotik a ohrožuje trávení. Tím je následně umožněno přemnožení mikroforem způsobujících záněty a následně závažná onemocnění. Probiotika a jim příznivé podmínky brání růstu mikroforem. V tomto případě důležité pH. pH uvnitř tenkého střeva by mělo být alkalické (7,5 – 8,0), ale v tlustem střevě mírně kyselé. Prostředí udržované v úzkém rozmezí kyselé reakce podporuje růst probiotik a naopak brání množení škodlivých kvasinek, nižších hub a dalších mikroforem včetně parazitů. Probiotika nemůžou bez náležitého pH řádně fungovat. Kysela reakce žaludečního obsahu a tlustého střeva trávící přijatou stravu. Vysoký obsah vody a menší množství cukru, což je součástí odkyselujicího programu, kyselost snižuje. Velké množství cukru a bílkovin v potravě kyselost zvyšuje. Správný způsob stravování zmírňuje zátěž organismu a umožňuje přirozený a jednodušší průběh metabolických procesů.

(zdroj: kniha „pH Zázrak“ – R. Young)

Lidský organismus je symbiózou jeho buněk, orgánů, soustav a organismů mikrosvěta – viry, bakterie, houby. Jeho utváření probíhalo stovky miliónů let.
Dnes je na světě už 2,5 miliónu xenobiotik (cizorodých uměle vytvořených sloučenin) – látek, které v přírodě neexistují, které vymyslel a vyprodukoval člověk. Mnohé z nich se dostávají do těla a hlavně do střev s jídlem, vodou, léčivy. Více než půl století tyto látky poškozují a ničí naši vnitřní mikroflóru – např. konzervační látky nebo antibiotika. Výsledkem je narušení a zánik vlastností mnohých druhů mikroorganismů vedoucí k nedostatku dodávaných látek nezbytných pro správnou funkci organismu, jako jsou vitamíny, enzymy a stopové prvky. Ztráta každého druhu mikroorganismu může mít za následek komplikace, jako v případě systematického zničení β-hemolitického streptokoka, které vyústilo v nárůst onemocnění spojených s tvorbou trombů – infarktů, záchvatů mrtvice, atd.

Počet lidí nemocných rakovinou v současné době značně narůstá a podle údajů mnohých vědců bude s tímto tempem již za 50 let polovina populace zeměkoule s onkologickou patologií a za 100 let budou nemocni rakovinou všichni. Vznik rakovinové buňky je spojen s výskytem specifických bílkovin, které jsou podobné normálním, avšak mají nesprávnou prostorovou strukturu. (více z “Teorie o původu rakoviny”  najdete ZDE)

Imunita je přímo závislá na stavu střevní mikroflóry. V současnosti se vyrábějí také léky, nazývané „probiotika“, které obsahují od 1 do 10 milionů druhů mikrobů, charakteristických pro normální složení střevní mikroflóry. Bohužel, většina takových preparátů je málo účinných – užitečné mikroorganizmy stráví žaludeční šťávy a nedostanou se do až střev. Kromě toho je účinnost působení omezena možnostmi jednoho, nebo několika druhů mikrobů.

 

Synergist - doplněk stravy - symbiont probiotických bakterií, umocněný o rostlinné komponenty

PRODUKTY